HL1

HL2

yottos3

Біжимо від зайвих кілограмів: 7 правил здорової пробіжки

Один з найбільш ефективних методів для боротьби із зайвою вагою - біг. Під час пробіжки в роботу включається увесь організм. М'язи, легені, серце, їх погоджена робота стимулює обмін речовин і дозволяє позбавитися від непотрібних кілограм. Гармонійно розвинене, рельєфне тіло без зайвої ваги, як це буває при силових навантаженнях, ось результат, якого можна добитися, займаючись бігом. 

Початкуючі бігуни легко можуть втратити інтерес до тренувань, помітивши, що п'ятнадцятихвилинна щоденна пробіжка не так вже і результативна. Не варто необачно відмовлятися від бігу - справа лише в неправильному підході до цього зайняття.

Отже, ви вже зібралися з силами і твердо вирішили: потрібно почати бігати. Ви підібрали вже собі зручне спортивне взуття і червоний і навіть дуже модний спортивний костюм, який додав упевненості в тому, що ви втечете від зайвих кілограмів. Тепер залишилася справа за малим. Треба визначиться, коли бігати, де і найважливіше з якою швидкістю і ритмом прискорення. Давайте розберемося як це робити правильно.

Правила пробіжки

пробежкаВо час пробіжки підтюпцем на середній швидкості в першу чергу витрачається енергія глікогену, "запасу" організму якраз на випадок фізичних навантажень. Цього запасу вистачає приблизно на півгодини активного тренування. А то саме спалювання жирових відкладень, заради якого все затівалося, починається після 30-40 хвилин бігу, і коротка пробіжка не призводить до бажаного результату.

Щоб схуднути, пробіжка підтюпцем повинна тривати близько години, тоді організм витрачатиме досить енергії, щоб позбавлятися від зайвої ваги, але не настільки багато, щоб втрачати м'язову масу. 

Якщо на таку довгу пробіжку немає часу, можна спробувати інтервальний біг. При такому варіанті бігу на легені, серце і посудини навантаження буде дуже інтенсивним, тому якщо є проблеми з серцем або звичка палити, краще вважати за краще довші, але не такі інтенсивні пробіжки. Інтервальний біг чергує періоди максимального навантаження з періодами короткого відпочинку. Перша стометрівка - швидким кроком, для підготовки м'язів і суглобів. Друга - біг підтюпцем, щоб підготувати дихання. Третя - спринт на максимально можливу швидкість і переходом після спринту знову на біг підтюпцем. Цей цикл повторюється 20-30 хвилин, і цей час буде досить, щоб схуднути. 

Треба пам'ятати, що до будь-якого навантаження організм повинен підготуватися, тому не потрібно старатися з першого ж разу протриматися на пробіжці усю годину або півгодини, якщо вибраний інтервальний біг. Перші тиждень-дві навантаження повинне зростати поступово, щоб уникнути травм, і можна спробувати різні види бігу і визначитися, який краще переноситься і більше подобається. 

terrawoman.ua

Читайте также:

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.