HL1

HL2

yottos3

Медики назвали наслідки викурювання 10 сигарет у день

Виявляється, є таке поняття – «німий інсульт» – це порушення кровообігу мозку, що протікає без значних клінічних проявів. Ще донедавна існувала думка, що інсульт – це хвороба людей похилого віку. Але за останні 5 років інсульт значно «помолодшав», і різко зросла кількість інсультів у хворих, віком 30-40 років.

Про це повідомляє dobryjlikar.

Загалом же інсульти поділяють на: ішемічний – зумовлений недостатністю кровопостачання мозку внаслідок судинного спазму або закупорки судини; та Геморагічний (крововилив) – коли розривається судина і кров потрапляє в порожнину черепа (в речовину мозку або під його оболонки). Основні клінічні прояви інсульту: раптове різке головокружіння з нудотою і блювотою; порушення зору чи двоїння; сильний головний біль; втрата пам’яті щодо останніх кількох годин.

Для визначення перших ознак інсульту найчастіше використовується тест «Обличчя – рука – мова»: пацієнта просять посміхнутись, оцінюють симетричність обличчя (при інсульті кут рота опускається або зовсім не рухається); підняти і утримувати руки не менше 5 секунд (при інсульті одна з рук опускається або не піднімається); повторити будь-яке просте речення або назвати свої паспортні дані (при інсульті мова стає невиразною, чи зовсім втрачається).

До основних причин, які спричиняють інсульт, належать: гіпертонічна хвороба, церебральний атеросклероз і порушення ліпідного обміну, цукровий діабет, мігрень. Також інсульт часто виникає при хворобах крові, ожирінні, недугах серця (окрема при миготливій аритмії, вроджених вадах), васкулітах, онкопатологіях. До списку провокуючих факторів також належить малорухомий спосіб життя, що призводить до ожиріння і порушення ліпідного обміну; куріння (на 8 % зростає можливість розвитку інсульту, якщо людина палить більше 10 цигарок у день); неправильне харчування; часті стреси; зловживання алкоголем. 

Читайте также:

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.