HL1

HL2

yottos3

Чи викликають смартфони та мікрохвильові печі рак мозку?

Нова робота європейських вчених, що представляють Барселонський інститут глобального охорони здоров'я, дала відповідь на питання про зв'язок раку мозку з електромагнітним випромінюванням від різних гаджетів, пише журнал Environment International. Відповідь дослідників така: зв'язку смартфонами та мікрохвильовими печами між не існує.

«Безліч сучасних пристроїв використовують електромагнітні хвилі, але всупереч відомій думці, мобільні телефони та мікрохвильові печі не становлять небезпеки з точки зору виникнення пухлин мозку», - заявили фахівці.

Зауважимо, що їхня робота - це найбільше на сьогодні дослідження, в якому аналізувався зв'язок між електромагнітним випромінюванням і онкологічними захворюваннями мозку. У цьому проекті були враховані дані жителів семи країн, які працюють в сферах телекомунікації та радіолокації. Вчені аналізували медичні відомості про первинні ракові захворювання 4000 чоловік в співвідношенні з частотою використання ними мобільних телефонів. Ці дані зіставлялися з інформацією про людей, які не хворіють на рак (5000 осіб).

В результаті ніякої залежності між виникненням раку мозку від випромінювання мобільних телефонів і інших побутових приладів вченими виявлено не було.

Втім, кажучи про те, що спілкування по мобільнику і використання мікрохвильовок не призводять до появи пухлин мозку, іспанські дослідники відзначають: якщо вплив електромагнітного випромінювання від цих приладів тривалий, в його безпеці вже можна засумніватися. Наприклад, серед учасників дослідження, які більше за всіх піддавалися дії електромагнітного випромінювання, дійсно спостерігався підвищений ризик раку.

medikforum.ru

Читайте также:

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.