HL1

HL2

yottos3

Чи викликають смартфони та мікрохвильові печі рак мозку?

Нова робота європейських вчених, що представляють Барселонський інститут глобального охорони здоров'я, дала відповідь на питання про зв'язок раку мозку з електромагнітним випромінюванням від різних гаджетів, пише журнал Environment International. Відповідь дослідників така: зв'язку смартфонами та мікрохвильовими печами між не існує.

«Безліч сучасних пристроїв використовують електромагнітні хвилі, але всупереч відомій думці, мобільні телефони та мікрохвильові печі не становлять небезпеки з точки зору виникнення пухлин мозку», - заявили фахівці.

Зауважимо, що їхня робота - це найбільше на сьогодні дослідження, в якому аналізувався зв'язок між електромагнітним випромінюванням і онкологічними захворюваннями мозку. У цьому проекті були враховані дані жителів семи країн, які працюють в сферах телекомунікації та радіолокації. Вчені аналізували медичні відомості про первинні ракові захворювання 4000 чоловік в співвідношенні з частотою використання ними мобільних телефонів. Ці дані зіставлялися з інформацією про людей, які не хворіють на рак (5000 осіб).

В результаті ніякої залежності між виникненням раку мозку від випромінювання мобільних телефонів і інших побутових приладів вченими виявлено не було.

Втім, кажучи про те, що спілкування по мобільнику і використання мікрохвильовок не призводять до появи пухлин мозку, іспанські дослідники відзначають: якщо вплив електромагнітного випромінювання від цих приладів тривалий, в його безпеці вже можна засумніватися. Наприклад, серед учасників дослідження, які більше за всіх піддавалися дії електромагнітного випромінювання, дійсно спостерігався підвищений ризик раку.

medikforum.ru

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.