HL1

HL2

yottos3

Як дізнатися свою норму артеріального тиску

Артеріальний тиск відповідає силі крові, яка циркулює по судинах. Він вимірюється в два етапи з використанням тонометра, в результаті отримуємо дві цифри-показника, зазначених в міліметрах ртутного стовпчика (мм рт.ст.) або сантиметрах ртутного стовпчика (див рт.ст.). Ці дві цифри відповідають систолічному і діастолічному артеріальному тиску.

Систолічний артеріальний тиск вимірюється при скороченні серця. Кров викидається з серця і тиск на їх стінки стає сильнішим. Діастолічний кров’яний тиск вимірюється, коли серце розслаблюється.

Як правило, нормальний артеріальний тиск становить менше 140/90 мм рт.ст. при вимірюванні лікарем; і менш ніж 135/85 мм рт.ст., коли ви міряєте тиск самостійно. Вважається, що в домашніх умовах тиск вимірюється в розслабленому стані.

Тиск нормальний в тому випадку, коли ви не страждаєте гіпертонією або артеріальною ортостатичною гіпотензією (тиск падає, коли ви встаєте).

Артеріальний тиск вважається оптимальним, коли показник систолічного тиску нижче 120 мм рт.ст., а діастолічний показник не перевищує 80 мм рт.ст.

Нормальний тиск при систолічному показнику 120-129 мм рт.ст., і діастолічному тиску, який коливається між 80-84 мм рт.ст.

Високий кров’яний тиск вважається нормальним, коли систолічний показник коливається між 130-139 мм рт.ст., а діастолічний – 85-89 мм рт.ст.

У кожної людини свій артеріальний тиск. Він може залежати від різних чинників: сімейних, генетичних, вживання солі … Вага також грає не останню роль. У людини, що страждає на ожиріння, буде зовсім інший тиск, ніж у людини з нормальною вагою. Діабетики найчастіше є жертвами гіпертонії, так як у них судини більш жорсткі, а відповідно і тиск вищий. З віком артерії тверднуть, тому літні люди схильні до ризику розвитку гіпертонії.

Артеріальний тиск варіюється протягом дня в залежності від вашої активності. При фізичних навантаженнях він збільшується, і зменшується під час відпочинку. Ці зміни цілком нормальні.

Як правило, на прийомі у лікаря артеріальний тиск вищий, ніж удома. Дане збільшення обумовлено стресом. Будь-яка активність і емоції призводять до збільшення тиску. Навіть біль може стати причиною його підвищення. І це цілком нормально.

Регулярні фізичні вправи сприятливо позначаються на артеріальному тиску. Коли виконуєш досить фізичних вправ протягом 30 хвилин три рази на тиждень, можна сміливо розраховувати на зниження тиску в середньому на 2-3 мм рт.ст.

Щоб врегулювати кров’яний тиск, необхідно взяти за правило такі корисні звички:

– Дотримуватися здорового раціону харчування.
– Скоротити споживання солі. Сіль збільшує об’єм крові і відповідно збільшує тиск. Рекомендована доза в день – 5-6 м
– Займатися регулярними фізичними вправами.
– Не зловживати алкоголем.
– Кинути палити. Від тютюну артерії стають більш твердими і вразливими. Люди, які палять, набагато більше схильні до серцево-судинних захворювань, ніж некурящі.

Намагайтеся не набирати зайву вагу, виконуйте вправи, не їжте занадто багато солоної їжі і обмежте споживання алкоголю. Рекомендується з’їдати п’ять фруктів і овочів в день. Для занять спортом краще всього підходить спортивна ходьба, швидка ходьба, велосипед, плавання.

Читайте также:

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.