HL1

HL2

yottos3

Як картання себе “Що я зробив не так” впливає на здоров’я

Вам коли-небудь зраджувала кохана людина?

Якщо так, питання "Що я зробив/зробила не так?" повинно вам бути знайоме.

Адже після зради ви ставите собі його не один раз.

І не замислюєтесь, що воно може завдати набагато більше шкоди, ніж ви гадаєте – і психологічної, і фізичної.

Такі результати нового дослідження, проведеного в Університеті Невади.

Науковці хотіли з’ясувати, чи поведінка та психічне здоров’я залежать від невірності.

Вони опитали 232 студентів коледжу, яких зраджували впродовж останніх трьох місяців.

Середня тривалість стосунків – 1.76 роки. Середній вік – 20, тож результати для людей старшого віку можуть коливатися.

"Невірність – одна з найболючіших і руйнівних речей, з якими зіштовхуються пари, - каже одна з авторів дослідження Розі Шраут. – Зраджена людина переживає сильний емоційний та психологічний розлад після невірності".

Вчені перевіряли, чи такі переживання призводять до небезпечної для здоров’я поведінки: незахищеного сексу, зловживання алкоголем, переїдання чи недоїдання.

"Ми також хотіли знати, чи сприйняття вини зіграло роль у їхньому психологічному розладі і ризикованій поведінці. Зраджені люди звинувачували своїх партнерів чи себе? І чи винні зрадники у таких травмах своїх половинок?"додає дослідниця.

Результати дослідження показали, що звинувачення себе чи партнера у тому, що трапилось, дійсно дотично впливає на погіршення здоров’я (депресія, стурбованість і стрес).

Зрада може вплинути на вашу поведінку, погляди на невірність у парі та здатність довіряти іншим, кажуть вчені. Рівень вразливості у кожного різний.

Науковці також виявили, що ті, хто страждають від психологічного стресу після зради, більше ризикують "підсісти" на наркотики чи алкоголь і виявляють більше охоти до заняття екстремальними видами спорту.

А це означає, що зрада впливає не лише на психологічне здоров’я жертви, але й спонукає її до потенційно небезпечної поведінки.

Ті, хто звинувачував у зраді партнера, менш схильні до такої поведінки.

Під час дослідження вчені також виявили, що з цими проблемами після зради коханої людини зіштовхувались частіше жінки, ніж чоловіки.

Читайте также:

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.