HL1

HL2

yottos3

7 правил, які допоможуть зберегти молодість судин з віком

Згідно з результатами дослідження, правильне харчування, фізична активність і інші аспекти здорового способу життя можуть допомогти компенсувати вікову дегенерацію кровоносних судин. При цьому генетика грає меншу роль, ніж спосіб життя в підтримці здоров’я кровоносних судин.

Згодом кровоносні судини потовщуються і стають менш еластичними. Крім того, як правило, підвищується рівень артеріального тиску, що призводить до значного підвищення ризику розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту. Таким чином, серцево-судинні захворювання – це хвороби способу життя, підкреслюють вчені.

Щоб проаналізувати теорію щодо того, що хороший стан судин можна зберегти з віком за допомогою здорового способу життя, вчені провели дослідження за участю майже 3200 дорослих у віці 50 років і старше. Вчені проаналізували показники артеріального тиску і стан кровоносних судин у учасників. Тільки у 18% добровольців були здорові кровоносні судини. При цьому молодші учасники з більшою ймовірністю мали здорові судини. У той час як здорові кровоносні судини мали близько 30% учасників віком 50-59 років, серед учасників 70 років і старше був тільки 1% осіб зі здоровими судинами. І з більшою ймовірністю це були жінки.

Дотримання здорової пісної дієти і відсутність в анамнезі цукрового діабету було ключем до підтримання здоров’я кровоносних судин. Низький рівень холестерину також сприяв підтримці їх хорошого стану. У дослідженні був виявлений зв’язок між здоров’ям судин і 7 цілями здорового серця Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association). Дослідники виявили, що учасники, які дотримувались 6 з 7 таких цілей, в 10 разів частіше мали здорові кровоносні судини, ніж ті, хто не дотримувався жодної з цих цілей.

7 цілей включали в себе:

– підтримання нормального рівня артеріального тиску;
– підтримання низького рівня холестерину в крові;
– підтримання нормального рівня глюкози в крові;
– ведення фізично активного способу життя;
– дотримання здорової дієти;
– підтримка нормальної маси тіла;
– відмова від куріння.

Вчені підкреслили, що у осіб зі здоровими кровоносними судинами ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту був на 55% нижче, ніж у тих, хто мав проблеми зі здоров’ям судин.

Таким чином, здорові звички, зокрема правильне харчування, ведення активного способу життя, управління рівнем артеріального тиску і холестерину, схоже, уповільнюють процес потовщення судин і допомагають запобігти їх ламкості і жорсткості у міру старіння, підсумували дослідники.

Джерело

Читайте также:

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.