HL1

HL2

yottos3

До уваги жінок: вчені назвали унікальні причини, які можуть викликати у вас інсульт

В Україні інсульт – одна з основних причин втрати працездатності та смертності.

А також одна з найбільших причин смертності серед жінок, кажуть вчені.

"Багато хто не усвідомлює, що жінки страждають від інсульту частіше, ніж чоловіки, і смертність серед жінок вища. З віком збільшується ймовірність того, що першим проявом серцево-судинного захворювання у жінки стане інсульт, а не інфаркт", – пояснює науковиця Кетрін Рексрод.

Багато з цих причин поширені, тому науковці рекомендують лікарям враховувати їх, а пацієнтам – вчасно розповісти про них своїм медикам.Вона одна з авторів дослідження, яке проаналізувало 74 наукові роботи про інсульт і виділило фактори ризику, які загрожують виключно жінкам, пише Stroke.

Вчені виявили, що ранній початок менструації (до 10 років) та рання менопауза (до 45 років) підвищують ризик розвитку недуги.

Більше ризикують інсультом також жінки, які мали ускладнення під час вагітності – прееклампсію та гестаційний діабет.

Так само організм реагує на низький рівень стероїдного гормону дегідроепіандростерону (DHEA).

Жінки більше ризикують інсультом, якщо приймають комбіновані оральні контрацептиви і препарати з вмістом естрогенів. Некомбіновані препарати на основі  прогестинів – безпечні.

Рівень тестостерону не впливає на схильність жінок до серцево-судинних хвороб, хоча у чоловіків низькі рівні цього гормону підвищують ймовірність хвороби.За словами вчених, наразі до кінця незрозуміло, як на ймовірність інсульту впливають трансдермальні контрацептиви – "контрацептивні пластирі", за допомогою яких препарат проникає в організм через шкіру.

 

Наразі дослідники вивчили можливі зв'язки інсульту з декількома факторами: рівнями статевих гормонів, використанням гормональних контрацептивів і ліків, особливостями менструального циклу, вагітності та менопаузи.

life.pravda.com.ua

Y1 (2)

Y1

RiaHL2 (2)

Loading...

HL3

Copyright © 2015. All Rights Reserved.